Sportovní stavby

V oblasti sportovních staveb provádíme a zajišťujeme kompletní dodávku staveb pro sportovní a oddychové účely, např. tenisové hřiště, fotbalové hřiště, hřiště s univerzálním umělým povrchem pro více druhů sportovních činností. Samozřejmostí je dodávka oplocení v různých variací dle požadavku zákazníka, osvětlení pro noční využívání sportovní plochy a dalších doplňků. Pro uvedenou činnost provádíme nezbytnou poradenskou a projektovou činnost.

Umělé venkovní sportovní povrchy

umělé sportovní trávníky – GreenFields B.V.
umělé sportovní polyuretanové povrchy – Conipur, Regupol
acrylátové sportovní povrchy – Decoturf

Umělé halové sportovní povrchy

umělé sportovní polyuretanové povrchy – Regupol
umělé sportovní povrchy z PVC do hal – Taraflex
acrylátové sportovní povrchy – Decoturf
dřevěné sportovní podlahy – Parkety VP

Fotbalové hřiště 3. generace

V současné době instalujeme na fotbalová hřiště nejčastěji travnaté koberce s paměťovým vláknem ve tvaru V. Produkty V-Shape a V-Slide. Výhodou vyztužených profilovaných vláken je schopnost vracet se po ohnutí způsobeného nášlapem nebo pojezdem do původní pozice.

Letos na trh přichází revoluční novinka, typ trávníku s názvem TriMension. Je složen ze tří různých druhů vláken V-ShapeSlide ProTriMension. Jeho největší předností je možnost dostat se při nákopu nohou pod míč a tak se ještě více přiblížit kopací technice používáme na přírodních travnatých fotbalových hřištích. Zásypy trávníků provádíme technickým pískem a technickou pryží.

Na této ukázce můžete vidět, jak funguje profil vlákna V-Shape v praxi.

GreenFields B. V. sport centrum ENVOS

Firma GreenFields B.V. úzce spolupracuje na projektech budovaných pod hlavičkou FIFA. Je jednou z mála společností, která spadá do skupiny FIFA PREFERRED PRODUCER. Každý člen této skupiny musí splňovat nejpřísnější kritéria při dodávce a instalaci umělého povrchu pro fotbalové hrací plochy. Navíc však nese odpovědnost také za kvalitní provedení spodní stavby, což znamená v praxi, že zodpovídá za odpovídající kvalitu vybudování celého fotbalového hřiště.

Instalaci a údržbu fotbalových hřišť provádíme se speciálním vybavením od firmy SMG. Pro zasyp písku a gumigranulátu používáme stroj Sandmatik, který při zásypu provádí současně tři funkce. Kartáče zvednou travní vlas, provede se zásyp a zásyp se hned dalšími kartáči rozkartáčuje. Na údržbu umělých fotbalových trávníků používáme traktůrek Sport Champ má několik typů přídavných zařízení na vyčištění granulátu a uvolnění granulátu, aby hřiště bylo měkké a pružné. Součástí je i několik typů kartáčů na přerovnání hrací plochy a odstranění hrubých nečistot. Doporučujeme tuto střednědobou údržbu provádět alespoň 2x ročně. Součástí údržby může být i doplnění granulátu, které by se mělo provádět hlavně po zimě, kdy se určité množství granulátu dostane ze hřiště při používání frézy a pluhu.

Vybavení sportovišť

  • tenisové kurty s umělými vnitřními povrchy včetně zastřešení – Taraflex,Regupol
  • tělocvičny s umělými povrchy a dřevěnými podlahy – GreenFields B.V., Taraflex, Regupol
  • dřevěné podlahy – Parkety VP

 

Parkety VP: Jedná se o vrstvenou parketu v tloušťce 21mm o rozměru 31x123cm, kde vnitřní složení je z křížené smrkové laťovky a s nášlapnou vrstvou z buku v tlouštce 5mm na obou stranách parkety, které se pokládají na prkenný záklop také v tlouštce 21mm ze smrku(tak, aby byl pod spojem parkety). Tyto vrstvy se pokládají na nosnou pružnou konstrukci, latě 40/75 pokládající se křížem s roztečí 500mm a spoje jsou provedeny pomocí vrutů ve 3 vrstách (2 x 4cm+záklop=12cm) Vrchní lak Berger Saidel L62-Eurotop(vysokozátěžová-pryskyřice alkidová vytvrzovaná kyselinou)

Vybavení sportovišť

  • Lita
  • Novotech

Stavební podmínky

  • Technologie hřišť – řezy, skladba
  • Záruka
  • Životnost
  • Typy povrchů