České vítězství na břehu Rýna

Dne 26. října 2011 se uskutečnil v hotelu Hyatt Regency v Kolíně nad Rýnem první gala večer ESTO s vyhlášením tří prestižních výročních cen. Ocenění do rukou zástupci firmy ENVOS předal bývalý slavný hráč Premier League Garth Brooks.

European Synthetic Turf Organisation, která sdružuje celkem 21 nejvýznamnějších evropských výrobců umělých trávníků a 60 dalších přidružených členů přidělilo toto významné ocenení tak zvanou „COMMUNITY AWARD“ za mimořádný rozvoj obecního sportu – fotbalu, české firmě ENVOS spol s.r.o. za projekt a realizaci nového sportovního fotbalového centra pro mládež FK Újezd v okrajové části Prahy u Průhonic.
Cenu převzal ředitel společnosti Michal VOKÁČ spolu s generálním sekretářem české Asociace zhotovitelů fotbalových hřišť s umělými trávníky při ESTO, o.s. Jiřím Křenkem.

Fotbalový klub SK Újezd byl založen v roce 1937 a je jediným fotbalovým klubem v této oblasti. Spolu s místním Obecním úřadem měly velký zájem, aby se rozšířila sportovní činnost klubu a bylo možno zařízení zpřístupnit širší veřejnosti, především mládeži.
Obecní úřad spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy našel finanční prostředky na výstavbu nového hřiště s umělým trávníkem. Což klubu umožnilo založit šest dalších týmů vesměs mládežnických kategorií. Klub převzal rovněž odpovědnost za veškerou potřebnou údržbu nového hřiště. Důležitou součástí tohoto rozvojového projektu byly i nová klubovna a umělé osvětlení hřiště.

Klub v současné době rozvíjí činnost mládežnických družstev věkových kategorií do 8 let, do 10 let, do 12 let a do 14 let, a v krátké době se vytvoří i dívčí družstvo. Počet aktivních členů vzrostl o více než 400% na více než 120 a během sezóny (od března do července a od září do listopadu) se tu hrají soutěžní zápasy každou sobotu a neděli od 8.45 ráno do 22 hodin večer.

Ocenění community award

Ocenění community award

Navíc je umělý trávník během sezóny využíván po celý týden od 14 hodin do 21.30 hodin večer, na přípravu a trénink a v červenci a srpnu je hřiště využíváno téměř denně pro dětské fotbalové tábory. Klub nyní rovněž organizuje každý víkend osm týmových turnajů po dobu zimních měsíců a také celou řadu neformálních střetnutí pro týmy ve věku přes 40, 50 a 60 let a dospělí využívají zařízení i pro neformální utkání s pěti proti pěti hráčům.

Fotbalový areál pro FC Újezd vybudovala společnost ENVOS s.r.o. člen Asociace zhotovitelů fotbalových hřišť s umělými trávníky při ESTO o.s.. Na hřišti je nainstalovaný umělý trávník Greenfields FT Real V-slide 45 mm s pružnou prefabrikovanou elastickou podložkou.

Fotogalerii z předávání cen naleznete zde.
Fotogalerii z rekonstrukce oceněného hřiště SK Újezd naleznete zde.

Označeno v Novinky