AC Sparta Praha v Generali arena – utkáním s FC Liverpoolem

AC Sparta v Generali arena – sledujte i Vy s námi přípravu trávníku před pohárovým utkáním s FC Liverpoolem.

V průběhu 1. poloviny ledna 2011 jsou již v plném proudu přípravné práce na jarní sezónu na trávníku AC Sparta Praha v Generali aréně na Letné. Vzhledem k pozdnímu termínu konání posledního utkání Evropské ligy s CSKA Moskva a také kvůli velké sněhové nadílce a silným mrazům, které panovaly během loňského listopadu a prosince, se zkrátila doba odpočinku letenského trávníku pouze na nezbytné minimum.
Naše společnost, která je smluvním partnerem fotbalového klubu AC Sparta Praha, se značnou měrou podílí na údržbě travnaté hrací plochy i v době zimní přestávky a věnuje veškeré úsilí přípravě trávníku na blížící se utkání Evropské ligy s FC Liverpool.
Od pátku 7.1.2011 je už opět v permanenci systém vyhřívání hrací plochy. Zároveň byl zprovozněn automatický zavlažovací systém. Trávník byl následně ošetřen celoplošným přísevem speciálními odrůdami trav klíčícími při nízkých teplotách v kombinaci s dodávkou dlouho působícího hnojiva s nízkým obsahem dusíku.

Během následujících 3 týdnů je naplánováno ještě provedení preventivního chemického ošetření trávníku a dodávka granulovaného železa pro oživení barvy trávníku.
Zvláštní kapitolou je použití mobilního přisvětlování hrací plochy, jehož zapůjčení na letenský stadion zajistila naše společnost, kterou získala od KSHP ČMFS. Pojízdná rampa s 12ks celodenně zářících svítidel o celkovém výkonu 7,2kW od norské společnosti MLR napomáhá v náročných zimních podmínkách rychlejší regeneraci trávníku.

Označeno v Novinky